Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-01-02

„JESZCZE W ZIELONE GRAMY!”O CIĄGOTACH BIKERA…SĄ NIEZŁĄ EXTREMĄ.

Jedni mają parcie na szkło. Inni na władzę. Ty masz parcie …na rower. Taki mus? Mówisz, że to pasja. Rozpanoszyła się w sercu. Nie chcesz jej przegonić. Choć może byłoby łatwiej. Gdy idziesz za jej głosem wymyślasz np. wypożyczalnię rowerów w Świeradowie – Zdroju.„Nie, nie, nie. I jeszcze raz NIE! Cedzę przez zęby.  Marcowe słońce panoszy się w naszym ogródku a słowa Marka wiercą tunele w mojej głowie. Trawię niusa, którego przed chwilą wypalił mój mąż.

„Chcesz założyć wypożyczalnię rowerów elektrycznych w Świeradowie – Zdroju?! Prawie 400 km od naszego domu?!”  Mój głos szybuje w kosmiczną przestrzeń. „Gdzie?! Z kim?!” Dorzucam coś o pieniądzach odłożonych na remont domu.

Rok temu, w lutym otworzyliśmy drugi sklep stacjonarny. Strzał w dziesiątkę. Klienci w sklepie internetowym zapełniają koszyki. W końcu stoimy na pewnym gruncie.  Oddychamy pełną piersią. A tu znowu niewiadome. Lęki i obawy przed  nieznanym rozpychają się łokciami w moim zajęczym sercu.

„Gdyby Sylwek tak myślał, nigdy nie objechałby rowerem świata!” wypala mój mąż.

Uuuu, mocne działo wytoczył. Właściwie …najmocniejsze. Bo Sylwek jest naszym idolem.

Mieszka w naszym mieście. Chłopak ulicy, piekarz. Gdy jego życie niebezpiecznie się zakręca, kupuje swój pierwszy rower. I rusza w świat. Nie umie żadnego języka obcego. Nie umie działać na komputerze. We Francji kończy mu się gotówka. Staje przy bankomacie. W ręku trzyma kartę i kartkę. Na kartce PIN i kwota, jaką chce wypłacić. Czeka. Na kogoś, kto wyda mu się tak uczciwy, że wypłaci i odda pieniądze.

Na rowerze odwiedza piekarnie w różnych krajach. Uczy się piec tamtejszy chleb. Oswaja mróz, śnieg, wichurę. Mówi „masakra” i pokonuje przełęcz w Tybecie na wysokości 5 tys. m n. p. m.

Samotnie przejeżdża 50 tys. km, ale już nigdy nie będzie samotny. Bo w Indonezji znajduje żonę.

Marek podrywa się z krzesła. Staje na trawie. Jego oczy błyszczą. Wzrok krąży już w innym wymiarze, gdy kreśli rękoma przestrzeń. „Nasza wypożyczalnia będzie wyjątkowa, tak, jak podróż Sylwka. Tu przeszklony pawilon, w środku same rasowe maszyny. A wśród nich rowerowe Ferrari. Najwyższej klasy rowery górskie z elektrycznym wspomaganiem. Obok pawilonu czarne namioty i flagi reklamowe. Z naszym biało- czerwonym logo. I rowerowa myjka, i stojak z przeciętego pnia. I panel do rezerwowania rowerów, jak na booking’u. I drewniany stół z ławą. I kubek pachnącej, świeżo mielonej kawy dla klientów. W prezencie.”

Moje lęki poszły w diabły. Wygodne, znane gniazdo jest bezpieczne, ale „przełęcz” tak kusi.Wypożyczalnię Bike Mountain Singletrack otworzyliśmy 1 sierpnia 2018 r. naprzeciwko dolnej stacji gondoli. Jest dokładnie taka, jaką wymyślił sobie Marek. Szef i właściciel BMS. No, może nie całkiem. Kubek pachnącej kawy na drewnianym stole kusić będzie w nowym sezonie.W panelu bmstrek.com Tutaj czekają na Ciebie rasowe maszyny Treka. Czystej krwi hardtaille i fulle. Takie, które kochasz i takie, za którymi będziesz tęsknił. Jestem pewna, że Trek Powerfly, rower z elektrycznym wspomaganiem nie da Ci spać po nocach. Bo, kto by nie chciał dosiąść rowerowego Ferrari?Pasja przyciąga pasję. Koniecznie musisz poznać Kamila, kierownika wypożyczalni. Zna każdy załamek świeradowskich singli. Jak własną kieszeń. W końcu je projektował. I kocha po nich jeździć. Podobnie, jak po innych szlakach Gór Izerskich. Podpowie Ci, która trasa będzie, jak celny strzał adrenaliny.W małym palcu ma parametry rowerowe. Ustawi przednie amortyzatory i damper pod Twoją wagę. Zatroszczy się o właściwe ciśnienie w oponach. Sprawnie zamontuje w korbach Twoje pedały SPD. A Ty, wyciskaj z roweru ostatnie soki. I baw się jazdą! Łap flow i miej fun.Zapraszamy do BMS: Bike Mountain Singletrack, wypożyczalni rowerów Trek. Znajdziesz nas na Facebook Tutaj

Bądź na Maxa Sobą! Rower nie truje!

Do zobaczenia na szlaku :) Marzanna Gąsior
pixel