Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PLAMY NUDY NA ŻYCIU

2019-02-06
PLAMY NUDY NA ŻYCIU

CZEGO TE KOBIETY CHCĄ ?!  

Stabilizacja, rutyna, bezpieczeństwo. Te same gesty, te same słowa. Tygodniowe deja vu. Wygodnie, ale…nudno. Czy to dostateczny powód, żebyś ruszyła 4 litery z kanapy? Przysmaczyła życie szczyptą nowego, nieznanego. Ba, walnęła do gara całą, olbrzymią chochlę sportowej masali?

„Czego te kobiety chcą, czegóż one chcą?” Takie pytanie prawdopodobnie zadał sobie Freud pod koniec życia. Wydumana scenka? Być może. Pytanie o potrzeby kobiet, jak najbardziej prawdziwe.

„Chcesz mi powiedzieć, że start w zawodach Ironman World Championship w Kona na Hawajach to normalna potrzeba kobiet? Tak po prostu wymyślają sobie, że nie będą się nudzić. Postanawiają, że przepłyną 3,86 km, przejadą na rowerze 180,2 km, a na koniec przebiegną 42,195 km?!”Co Ci mam odpowiedzieć? Że: nie warto drążyć tematu? Że: co kobieta, to powód?

Jak myślisz, co odpowiedziały w ankiecie triathlonistki  na pytanie: dlaczego wybrały tak katorżniczą dyscyplinę sportową?
  • „Potrzebuję odskoczni od normalności.”
  • „To mój sposób, żeby nie zatracić się w rutynie codziennych czynności  i nie zwariować.”
  • „To power. Sprawia, że niczego już w życiu się nie boję.”
  • „Chcę wydłużyć młodość i zachować zdrowie.” Ten argument pojawia się na szarym końcu listy. 

„Eee, chyba Ci nie wierzę. Takie normalne powody?, A gdzie: blask reflektorów, kasa, która sypie się garściami, błysk fleszy i męskich spojrzeń?” OK. A co powiesz na historię siostry katolickiej Madonny Buder?


Madonna Buder w wieku 77 lat na starcie triathlonu

Ma 23 lata, kiedy wstępuje do zakonu. Po 17 latach opuszcza zgromadzenie. Zaczyna treningi w wieku 48 lat. Pierwsze zawody triatlonowe kończy gdy ma 52 lata. W wieku 65 lat po raz pierwszy staje na starcie kultowego IRONMAN na Hawajach. Ostatnie ukończone zawody zalicza w 79 wiośnie życia. W 2016 r. 86 letnia Siostra Madonna jest najstarszą zawodniczką triathlonu IRONMAN. Chyba nie dziwi Cię, że zyskała przydomek „Żelaznej Siostry” ?

A znasz historię Natalii Wodyńskiej- Stosik ? Kolejnej niezwykłej IRONWOMAN ?Kobieta pracująca, mama i żona. Trzy tygodnie po urodzeniu pierwszej córki  jej świat staje w miejscu. Guz mózgu, operacja, rehabilitacja. I decyzje. Z „normalnego” punktu widzenia kompletnie niezrozumiałe. Natalia rodzi drugie dziecko. 6 miesięcy później staruje w pierwszym triathlonie.

Czym przemówi do Ciebie historia Pauli Newby-Fraser ?Paula Newby-Fraser, była mistrzyni pływacka RPA, ogląda  po raz pierwszy zawody triathlonowe…puka się palcem w czoło. Wiesz, w ten jedyny, wymowny sposób. Ba, oświadcza, że to najbardziej bezsensowna dyscyplina sportu. Niedawno podjęła decyzję, że odpoczywa od morderczych treningów. Pożegnała regularne : pływanie, balet, hokej na trawie, netball i jazdę konną. Poczuła wielką ulgę. I narastające kilogramy.

Jak myślisz, czy warto pytać: Dlaczego jednak dała namówić się chłopakowi na powrót do trenowania? Stała się, jak kluseczka, bez systematycznego spalania kalorii podczas treningów. Czy tylko nadmiar centymetrów w biodrach był powodem jej decyzji? 

Paula Newby-Fraser zawody Ironman wygrała  24 razy. Przez 10 lat z rzędu stawała na podium mistrzostw świata Ironman. W tym 8 razy zawiesiła na szyi złoty medal. Trzy różne kobiety, trzy różne historie. Łączy je walka, zaciętość i upór. Burzą schematy codzienności. Porzucają dobrze znane ciepełko i …nudę. Ruszają w drogę ku nowej Ja.„Czy Ty namawiasz mnie do triathlonu?!” E tam, zaraz namawiam. To jedna z propozycji odmiany życia. Gdyby, ewentualnie, taki pomysł zakiełkował w Twojej w głowie. Wiesz, możesz kminić pół życia i…nic z tej rozkminy nie będzie. Bo po rozkminie jest czas na poderwanie dupska z fotela. Decyzję musisz podjąć sama, ale w „dozbrojeniu” sprzętowym doradzę.Avow Advanced Pro 1LIV to marka kobiet, które podejmują walkę o siebie. Swoją dbałość o kobiety, LIV opiera na trzech filarach: fit, czyli dopasowanie, forma i funkcja. Rdzeń filozofii 3F odnajdziesz w rowerach, odzieży kolarskiej i innych dodatkach.


Kask Liv Attacca TT 

LIV ma pasować właśnie do Ciebie. Konstruktorzy i projektanci szczegółowo analizują dane, które dotyczą:
  • wymiarów kobiecego ciała,
  • siły i aktywności mięśni,
  • rodzaju jazdy,
  • dizajnerskich upodobań kobiet.   
A wszystko domykają opinie profesjonalnych zawodniczek. To one pierwsze testują produkty LIV. Ty zakładasz koszulkę, spodenki, buty i kask. Siadasz na rower i mówisz: „Łał, ale super ze mnie laska".


Strój triathlonowy Liv Signature  

„Już prawie mnie przekonałaś. Chciałabym tak ruszyć w nieznane. Spróbować czegoś, czego może nawet się trochę boję. Ale, jak ja na to wszystko znajdę czas?”Koszulka trathlonowa Liv Race Day Tri Top 

Hmm? Te trzy kobiety znalazły czas i jeszcze wiele innych, to i Ty znajdziesz!  Taaaakie mam ciśnienie, żeby Ci tak odpowiedzieć. Ale, wiesz co ? Nic na siłę. Jakoś tak jest, że „gdy marzenie jest blisko, dzień staje się dłuższy.” Na pewno tego doświadczysz.Zapraszam Cię na  shopping online.  

Bądź na Maxa Sobą!  

Do zobaczenia na szlaku!
 :) Marzanna Gąsior   

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel