Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-01-09

WIĘCEJ ŚWIATŁA!O ŚWIATŁACH ROWEROWYCH… BEZ HISTERII

„Jeżeli w życiu brakuje odwagi, to inne cnoty są bez znaczenia” powiedział Winston Churchill. Zapewniam Cię, że nie miał na myśli jazdy bez oświetlenia rowerowego. Taką strategię nazwałby raczej głupotą.

Jedziemy autem. Za oknem szaro, buro. Wycieraczka miarowo zgarnia krople deszczu. Spiker podaje najnowsze wiadomości. I nagle pisk opon. Marek gwałtownie skręca kierownicą. „Jasna cholera! Kompletnie go nie widać! Rowerzysta od biedy………!”. Zbiera w jedną kulkę wściekłość i przerażenie. Wykrzykuje słowa. Nie dla uszu wnuczków. Oddychamy z ulgą.  

Znasz taki obrazek? Czy to właśnie w tym momencie dałeś sobie obietnicę! Nigdy więcej nie wyjadę bez lampek! Mało tego! Będę świecił, jak choinka! Nawet w dzień!”

0, 135 sekundy. Tyle potrzebujesz, żeby w ciemności odróżnić kolor. Miga czerwona lampka rowerowa. Związek chemiczny wrażliwy na światło pobudza białko w twoim oku. Mózg odbiera impuls i przetwarza na barwę. Proste?

Do lamusa przeszły czasy, gdy drogę roweru oświetlały lampki karbidowe lub olejowe. Teraz na salonach królują diody LED. Zużywają mało prądu i długo świecą. To ich karta przetargowa. I zapomnij o bateriach. Lampki rowerowe najnowszej generacji ładujesz przez USB.
A teraz ułóż wygodnie nogi. Niech sobie odpoczywają. Ty tylko skroluj sobie spokojnie. Zebrałam elitę lampek rowerowych w jednym miejscu. Dzisiaj zobacz oświetlenie BONTRAGERA. Jego najmocniejsze punkty to skuteczność, atrakcyjny wygląd i uniwersalność. Mniejszym plusem jest cena. Decyzję, na co postawisz przy wyborze świateł do roweru pozostawiam Tobie. Pakiet atutów dopełniam Programem Bezwarunkowej Gwarancji Bontragera. Zachwyci Cię i uspokoi Twoje obawy. Szerzej piszę o nim Tutaj. 
Ważna informacja: litera T dodana do oznaczenia lampek rowerowych oznacza, że możesz ją obsługiwać pilotem z kierownicy. Transmitr obsługuje jedocześnie nawet 7 świateł, które masz na rowerze…lub na sobie. Bezprzewodowo włączasz i wyłączasz światła, zmieniasz tryby świecenia, konfigurujesz kierunkowskazy. Maleńka kostka, 5 przycisków wszystko w jednym miejscu na kierownicy. TutajKrólowa zadka jest tylko jedna.Lampka tylna Bontrager Flare RT USB

Jej światło widać z 2 km. Imponujące co?  Pojeżdżą do Ciebie kierowca i pokazuje palec skierowany do góry. I jest to kciuk. Tryb migotania generuje 90 lumenów i najlepszą widoczność w dzień. W tym trybie naładowana lampka pracuje do 6 godzin. Jeżeli użyjesz trybu stałego i 5 lumenów poświecisz około 13,5 godziny. Gdy poziom naładowania spadnie do 5% tryb oszczędzania akumulatora gwarantuje dodatkowe 30 min pracy. Wbudowany czujnik światła automatycznie dobiera jasność światła w trybie migotania do warunków otoczenia. Więcej 

Lampka tylna Bontrager Flare R City  USB

Tylne światło rowerowe Bontrager Flare R City zaprojektowane zostało ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów poruszających się ulicami miasta. Bontrager dobrał odpowiedni zasięg światła, jego skupienie i nieregularne błyski.  Jesteś widoczny w ciągu dnia i w nocy. Na odległość ponad 400 m. Czujnik światła otoczenia reaguje na natężenie i jakość światła w ciągu dnia. Zarządzasz trybami widoczności: dwa dzienne i dwa nocne. Jesteś widoczny i nie oślepiasz kierowców. Ładujesz przez USB. TutajWolisz zasilać światła tradycyjnymi bateriami. To raczej przeżytek, ale OK nie będę z Tobą walczyć. Bontrager Flare 1  to trójca: trzy diody, trzy tryby, 3 baterie AAA (w komplecie) do zasilania. Dużym plusem tylnej lampki jest bardzo duży kat widzenia 270°.  TutajDoba nie jest gumą do żucia. Nie możesz jej naciągnąć, ani nadmuchać, jak balon. Szczególnie, gdy przychodzą krótkie, szare dni. Od ciemności nie uciekniesz. Nie masz wpływu na położenie Ziemi względem Słońca. Nie wkurzaj się. Oszczędzaj nerwy, oświetlaj drogę i trenuj.

Przednia lamka rowerowa Bontrager ION PRO RT to moc 1300 lumenów. W połączeniu z silną wiązką światła rozświetla każdy szlak na całej szerokości. Gdy jedziesz na pełnej mocy pracuje 1,5 godziny. W szarówce użyjesz 400 lumenów. Lampka wydłuży pracę do 6 godzin. Włączasz nocny tryb migotania i kręcisz korbami 26 godzin. Heh, czyli do następnej nocy. Jeżeli połączysz ION PRO RT z Garmin® i Bontrager ANT+ kontrolujesz stan akumulatora. Lampkę montujesz na kierownicy lub na kasku. Szosowy kask Bontrager Circuit Mips  Zobacz 
Kask MTB dla kobiet  Bontrager Rally Mips ZobaczION 450 RT choć niepozorna posiada dużą moc 450 lumenów. Jeżeli nie planujesz nocnych jazd w ekstremalnych warunkach, zaspokoi Twoje wymagania. W zupełności. Pracuje od 1,5 godziny do 10 godzin. Zależy, czy użyjesz pełnej mocy, czy dziennego trybu migotania. Oświetlenie ION 450 RT montujesz na kierownicy lub na przystosowanym kasku. Pamiętaj, że Bontrager wyprodukował odpowiednie kaski do lampek lub kamer. Ładujesz przez USB. Pełne ładowanie trwa 4 godziny. TutajNie potrzebujesz 450 lumenów. Wybierz przednią lampkę ION 200 RT Tutaj„A co, jeżeli jeżdżę tylko w dzień? Jest widno, to na czort mi lampki?” Nie musisz używać świateł. Tak na pewno nie powiem. Wiesz. Kierowca też człowiek. Może być głodny, niewyspany i zmęczony.  Po co prowokować los. Samochód jadący w dzień na światłach łatwiej zauważasz. Ta reguła sprawdza się też w przypadku rowerzystów.


Włącz lampkę ION 100 R. Jest przeznaczona do jazdy miejskiej, w szczególności. Szeroki strumień światła, jego skupienie i nieregularne błyski sprawiają, że jesteś widoczny na odległość ponad 500 m. Czujnik automatycznie dobiera jasność światła w trybie migotania do warunków otoczenia. A Ty, no Twoja lampka, nie daje po oczach kierowcom. Gdy jedziesz na pełnej mocy 100 lumenów, światło pracuje 1,5 godziny. 5 lumenów wydłuża czas pracy do 16 godzin. Tryb nocny to 7 godzin, a dzienny 5. Ładujesz przez USB, kabelek masz w zestawie. Więcej 

Zestaw lampek Bontrager Ion Pro RT/Flare RT Tutaj

Lampki rowerowe Bontrager dostaniesz również w zestawach.

Zestaw lampek Bontrager Ion 200 RT/Flare RT  Tutaj


Zestaw lampek Bontrager Ion 100 R/Flare R City TutajLampki Bontrager zestaw świateł Ion 35/Flare 1 TutajZestaw świateł Bontrager Glo/Ember  Tutaj  
Te i inne produkty dostępne są na bmsbike.com  Kontakt

Znajdziesz nas na Facebook i Instagramie.

Im więcej światła w naszym życiu, tym lepsze samopoczucie. Więc,” bądź iskierką światła dla świata.”Bądź na Maxa Sobą!  

Do zobaczenia na szlaku!
 :) Marzanna Gąsior
pixel