Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Czy rowery trekkingowe sprawdzają się przy jeździe rekreacyjnej?

Rowery trekkingowe, znane też jako rowery turystyczne, to uniwersalne jednoślady, które świetnie sprawdzają się zarówno na asfaltowych drogach, jak i w lekkim terenie. Dzięki odpowiedniemu zakresowi przełożeń oraz efektywnej amortyzacji umożliwiają pokonywanie różnorodnych tras. Ponieważ konstruktorzy popularnych trekkingów postawili na wygodę, rowery te są doskonałym wyborem również dla rekreacyjnych rowerzystów. W poniższym artykule przybliżamy ich konstrukcję, przeznaczenie i wyposażenie, dlatego zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Zalety rowerów marki Giant

Giant to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek rowerowych na świecie, która od ponad pięćdziesięciu lat dostarcza miłośnikom dwóch kółek niezawodne, komfortowe i nowoczesne rowery. Firma założona w 1972 roku na Tajwanie przez Liu Chin-Piao zdobyła uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów kolarstwa. W artykule przedstawimy zalety rowerów marki Giant, które przyczyniły się do ich ogromnej popularności.

Czytaj więcej
Czy rowery górskie nadają się do jazdy po mieście?

Kwestia dotycząca jeżdżenia rowerem górskim po mieście często jest przedmiotem dyskusji  wśród miłośników jednośladów.  Z jednej strony są to trwałe i odporne na uszkodzenia pojazdy przeznaczone do jazdy w bardziej wymagającym terenie.  Z drugiej zaś, ich wszechstronność pozwala na pokonywanie zróżnicowanego terenu, nawet… leśnych skrótów w drodze do pracy. W poniższym artykule postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie, czy rowery górskie sprawdzają się również w mieście, analizując zalety i słabsze punkty tych jednośladów w kontekście miejskich wypraw.

Czytaj więcej
Techniki bezpiecznej jazdy na rowerze szosowym

W dobie rosnącej świadomości dotyczącej ochrony środowiska coraz więcej osób decyduje się na ekologiczny i zdrowy sposób przemieszczania się, jakim jest rower szosowy. Aby jednak cieszyć się nim, niezbędne jest poznanie technik bezpiecznej jazdy, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. W artykule przybliżymy najważniejsze zasady i wskazówki, które pomogą Ci w pełni korzystać z zalet jazdy na rowerze szosowym.

Czytaj więcej
pixel