Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampki

( ilość produktów: 56 )

Światła rowerowe aktywnie zwiększają widoczność rowerzysty na drodze a tym samym minimalizują ryzyko kolizji. Warto pamiętać, że wyposażenie jednośladu w odpowiednie światła to także obowiązek uregulowany prawnie, którego nieprzestrzeganie może skutkować mandatem.

Zdecydowanie jednak, to nie mandat powinien być tu głównym wyznacznikiem doposażenia roweru w odpowiednie oświetlenie a przede wszystkim troska o zdrowie – zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Niezmiernie szeroka oferta lampek rowerowych na rynku może powodować, że trudno nam dokonać wyboru. Pewnym wyznacznikiem może być w tym wypadku ilość lumenów, które decydują o mocy światła. Jednak nie tylko lumeny wpływają na efektywność oświetlenia rowerowego.

Skuteczne światła rowerowe

Światła rowerowe spełniają swoje funkcje tylko wówczas, gdy świecą, niezależnie od pory dnia. Ta oczywista zasada, często jest niedoceniana przez grupę rowerzystów, którzy z reguły włączają lampki rowerowe dopiero o zmroku. Na szczęście, coraz większa rzesza świadomych cyklistów sygnalizuje swoją obecność na drodze używając świateł rowerowych również podczas jazdy dziennej.

Konstruując skuteczne światła rowerowe, projektanci uznanych marek oświetlenia rowerowego stawiają na indywidualne rozwiązania a szczególnie na te 3 atuty:

  • skupienie – odpowiednio skupiona wiązka światła wzmacnia snop światła, wówczas światło jest nie tylko jasne, ale staje się bardziej widoczne nawet, gdy świeci słońce;
  • migotanie – gadzia część naszego mózgu czujnie reaguje na ruch. Dlatego ważne jest, abyśmy korzystali z różnych trybów migotania, tym bardziej, że obecne przepisy ruchu drogowego nie zakazują używania migoczących świateł w rowerze. Na pewno warto, aby chociaż tylne światło wyposażone było w niejednostajny tryb migotania, który szybciej skupia uwagę, niż tryb miarowy;
  • zasięg – im większy zasięg świateł, tym więcej czasu dla innych użytkowników dróg (szczególnie kierowców samochodów) na bezpieczną reakcję.

Nie wszystkie rodzaje rowerów zjeżdżają z taśmy produkcyjnej wyposażone w kompletne światła rowerowe. Sprawa jest prosta w przypadku np. rowerów trekkingowych lub miejskich, w których tego typu akcesoria są już zwykle w standardzie wyposażenia. Decydując się jednak na inny model jednośladu, koniecznie należy go doposażyć w odpowiednie światła.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór profesjonalnego oświetlenia rowerowego projektowanego przez najbardziej popularne marki świateł rowerowych. Produkowane z odpornych materiałów są wytrzymałe na wstrząsy, promieniowanie słoneczne, a niektóre modele są również wodoszczelne.

Sprawdzone rozwiązania

Warto mieć na uwadze, że prawidłowo wyposażony jednoślad powinien mieć zamontowane:

  • co najmniej jedno światło przednie (białe lub żółte selektywne), które świeci światłem ciągłym lub migającym;
  • co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym lub migającym światłem czerwonym
  • co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej z tyłu

Oświetlenie rowerowe w naszym sklepie dostępne jest w różnych wariantach. Są to między innymi lampki przednie, tylne oraz kompletne zestawy lampek.

W zależności od potrzeb oraz preferencji klientów oferujemy produkty o różnym trybie świecenia, od stałego po pulsacyjny i stroboskopowy. Co więcej, dostępne modele oświetlenia rowerowego posiadają zróżnicowaną moc oraz rozproszenie światła, dlatego klienci mogą wybrać model jak najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, mając na uwadze różnorodne rodzaje rowerów, do oferty włączyliśmy oświetlenie rowerowe o zróżnicowanej wielkości, kolorystyce oraz sposobie montażu do roweru.

Nowoczesne oświetlenie rowerowe

Ze względu na ciągły rozwój technologiczny oraz mnogość modeli rowerów, w naszej ofercie znajdują się lampki rowerowe o dodatkowej funkcjonalności oraz wykorzystujące nowoczesne rozwiązania. Przykładowo, regulowany mechanizm do montażu umożliwia umieszczenie lampki na kierownicy oraz ramie o różnych rozmiarach, a nawet na kasku rowerzysty. Dodatkowo niektóre modele lampek posiadają wbudowane akumulatory oraz porty USB, które umożliwiają ładowanie lampek w czasie jazdy.

Oprócz oświetlenia rowerowego dysponujemy również komponentami do gotowych już lampek, takimi jak np. mocowania do lampek przednich, tylnych. Dodatkowo posiadamy w ofercie mocowania do tylnych lampek kompatybilnych z kaskiem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Marka
Seria
Pokaż tylko
Przedziały cenowe
pixel