Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-08-18

PAMIETASZ O NAWADNIANIU ?

Gdy bagatelizujesz picie (nawadnianie)podczas jazdy rowerem zamykasz sobie furtkę do lepszych osiągnięć. Twój organizm odpłaca bólem głowy, apatią i brakiem chęci do dalszej jazdy. Nie czekaj, aż język kołkiem stanie, bo w rowerowaniu chodzi o fan a nie o udrękę.

 

Bidon czy plecak z bukłakiem? To właściwie obojętne, w czym wozisz wodę czy inny napój. Ważne, żebyś w ogóle miał zawsze picie przy sobie i uzupełniał je, gdy się skończy.

Zwolennicy bidonów mówią, że są one lżejsze od plecaków i wozi je rower a nie plecy. Wyznawcy camelbaków twierdzą, że plecaki z bukłakami są wygodniejsze w obsłudze i pomieszczą więcej picia.

Badania naukowe dowiodły, że sportowcy, którzy korzystają z camelbaków piją więcej zdecydowanie poprawiając swoje wyniki.

Zanim podejmiesz decyzję bidon czy camelbak, zobacz jakie rozwiązania proponuje firma CamelBak, która od 1989 r. produkuje plecaki z bukłakiem traktując kwestię efektywnego nawadniania podczas aktywności fizycznej, jako swoją misję.

Kamizelka rowerowa CamelBak

Camelbak Chase Bike Vest uciera troszkę nosa tym, którzy twierdzą, że szosa i bidon stanowią nierozerwalną parę. To pionierskie rozwiązanie firmy CamelBak  burzy utarty schemat i daje pole rowerzystom gotowym na inne sposoby przewożenia picia podczas rowerowych eskapad. 

Choć producent przeznaczył ją dla miłośników jazdy górskiej świetnie sprawdza się również podczas jazdy gravelem, czy w czasie krótkich wypadów z przyjaciółmi pozamiejskimi ścieżkami rowerowymi.

Ta minimalistyczna kamizelka waży 330 g. a jej bukłak (w zestawie) pomieści 1,5 litra płynu. W łatwo dostępne kieszonki schowasz najbardziej potrzebne rzeczy. Cenniejsze akcesoria przewieziesz w kieszonkach zamykanych na suwak.

Kamizelka rowerowa Camelbak Chase Bike Vest dostępna jest w wersji męskiej i damskiej.

Minimalistyczny plecak rowerowy Hydrobak

Najbardziej minimalistyczny plecak z bukłakiem o całkowitej pojemności 1,5 litra i wadze 150 g. Zaprojektowano go z myślą o rowerzystach mających minimalistyczne podejście co do ilości akcesoriów zabieranych ze sobą. Najbardziej ucieszy tych, którzy tak naprawdę chcą mieć przy sobie wyłącznie picie bez dodatkowego bagażu.

No dobrze, a co z kluczami do auta? Będą bezpieczne w malutkiej zapinanej na suwak kieszonce plecaka.

Klasyka zawsze na topie

Plecak rowerowy CamelBak Classic również przeznaczony jest dla minimalistów bagażowych, ale tych, którzy potrzebują więcej miejsca na napój.

Z 3 litrów całkowitej pojemności camelbaka 2,5 litra przeznaczone zostało na bukłak z piciem.

 

 

Niezbędne rzeczy typu telefon, klucze do auta czy wielofunkcyjny klucz schowasz w kieszeni zapinanej zamkiem błyskawicznym.

Podobnie, jak większość plecaków CamelBak, Classic wyposażono w przewiewne szelki oraz regulowany pas piersiowy.

6 litrowy plecak rowerowy Ratchet z systemem nawadniania

Potrzebujesz jeszcze więcej picia i trochę więcej miejsca na bagaż? Camelbak Ratchet zapewni Tobie 6 litrów całkowitej pojemności bagażowej, w tym 3 litry na bukłak z wodą.

Jego wąski krój idealnie komponuje się z sylwetką rowerzysty. 

Potrzebne akcesoria schowasz do zewnętrznej kieszonki zapinanej na zamek oraz do niezamykanego, ale przestronnego schowka.

Specjalny system wentylacyjny w tylnej części plecaka i szelkach gwarantuje komfortowe rowerowanie.

Damski plecak rowerowy Aurora

Plecak z bukłakiem Aurora o pojemności 2,5 litra dedykowany jest kobietom. Specjalne dostosowanie do budowy anatomicznej zapewnia rowerzystkom pełnię komfortu.

Regulowany pas piersiowy utrzymuje plecak dokładnie w tym miejscu, w którym powinien się znajdować. Dwie zewnętrzne kieszenie zapinane na suwak pomieszczą niezbędne akcesoria.

Sprawnie działający system wentylacyjny w tylnej części plecaka i szelkach sprawia, że jazda z camelbakiem Aurora jest czystą przyjemnością, nawet gdy wykorzystasz w pełni jego 5 litrową całkowitą pojemność.

To nie żart. Widzisz prototyp camelbaka wymyślony przez ratownika medycznego. 

Prototypem bukłaka na wodę był, jak już wiesz…worek do kroplówki, który Michael Edison, ratownik medyczny umieścił w skarpecie szykując się do „piekielnego wyścigu” Hotter'N Hell 100.To był rok 1988 (niektórzy twierdzą, że 1989). 

Tu przeczytasz mrożącą krew w żyłach historię.

Od tego czasu firma CamelBak nieustannie projektuje i wprowadza w życie nowe rozwiązania.

Każde rozwiązanie prowadzi do jeszcze doskonalszego systemu nawadniania, którego atutami jest prostota w obsłudze i minimalizm.

Bukłak Crux ma łatwe w obsłudze i szczelne zamknięcie. Wygodny uchwyt pomaga podczas otwierania bukłaka, nalewania do niego płynu, jak też najważniejszej czynności prawidłowego zamykania.

Zbiornik wykonano ze specjalnego materiału wolnego od BPA/BPF/BPS. Dzięki temu nie chłonie zapachów ani smaków płynów. Ponadto użyta technologia Hydroguard hamuje powstawanie bakterii w bukłaku i w rurce.

Rurka zakończona jest ustnikiem Big Bite Valve, co w tłumaczeniu oznacza duży otwór zgryzowy. Po każdym zassaniu otwór samoczynnie się zaciska i blokuje odpływ płynu na zewnątrz.

Dodatkowo ustnik zaopatrzono w zawór ON/OFF, który dodatkowo zamyka lub otwiera ustnik zgodnie z potrzebą rowerzysty.

Jeżeli zainteresowały Cię plecaki z bukłakiem wpadaj do sklepu.

W razie wątpliwości dzwoń. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Marzanna z Bike Multi Sport

pixel