Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Kaski szosowe

( ilość produktów: 183 )

Szosa kocha prędkość. I choć jeszcze nie dawno zawodowi kolarze bez kasków zjeżdżali z gór na trasach Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a España, dzisiaj jest to nie do pomyślenia.

Szosowymi rowerami jeżdżą nie tylko zawodowcy. Ten typ roweru jest bardzo popularny wśród amatorów ekstremalnych szybkości na szosie lub po prostu miłośników szosowych wycieczek. W obu przypadkach odpowiedni kask powinien być niezbędnym wyposażeniem.

Właściwie niezależnie od tego, jaki rodzaj roweru zostanie przez Ciebie wybrany, a także po jakiej nawierzchni będziesz jeździć, zawsze warto pamiętać o solidnym zabezpieczeniu głowy przed ewentualnym upadkiem.

O ile profesjonalnych cyklistów do tego elementu rowerowej garderoby nie trzeba namawiać, o tyle brak kasku jest wciąż powszechnym widokiem, jeśli chodzi o rowerowych amatorów. Oprócz bezpieczeństwa, tego typu kask w połączeniu z odpowiednim ubiorem, takim jak chociażby dostępna w naszym sklepie odzież rowerowa damska lub męska, wpływa dodatkowo na komfort jazdy i wizualnie dodaje rowerowego szyku.

W naszej bogatej ofercie kasków szosowych znajdują się certyfikowane kaski uznanych w świecie rowerowym firm takich, jak Giant, UVEX, czy kaski szosowe Lazer. Szeroki wachlarz zarówno modeli, rozmiarów, jak i kolorów kasków sprawia, że każdy rowerzysta znajdzie odpowiedni kask dla siebie. Atutami w naszym sklepie są również: przyjazne ceny i liczne promocje.

Czym należy się kierować, wybierając kask rowerowy szosowy?

Warto wybrać kask rowerowy szosowe sprawdzonego producenta. Ceniona marka gwarantuje, że certyfikat bezpieczeństwa, jaki posiada kask został potwierdzony wieloma sprawdzianami.

Zanim odpowiedni model profesjonalnego kasku rowerowego trafi do klienta, prototyp przechodzi szereg specjalistycznych testów w laboratoriach a zawodowi kolarze testują go podczas wyścigów czy treningów.

Tego rodzaju kaski są niezwykle lekkie i pozwalają na bardzo komfortową jazdę. Wykonane są z wytrzymałych, bezpiecznych dla skóry materiałów. Posiadają antybakteryjne wyściółki, proste w obsłudze systemy regulacji, nieskomplikowane zapięcie. Wiele modeli zaopatrzono w dodatkowe systemy ochronne (np. MIPS, KinetiCore), które minimalizują ryzyko urazu głowy podczas upadku.

Niewątpliwie, podczas zakupu kasku kierujemy się indywidualnymi upodobaniami. Jednak oprócz kształtu i koloru najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę na właściwy rozmiar i dopasowanie. Tylko wtedy kask może skutecznie ochronić głowę podczas ewentualnego upadku.

Nasza szeroka oferta kasków szosowych obejmuje różne modele kasków, również tych topowych, które zobaczysz oglądając wyścigi zawodowego peletonu.

Cechy charakterystyczne kasków szosowych

Kaski szosowe, tak jak wiele innych modeli mają swoje cechy charakterystyczne, dzięki którym nie tylko mogą zabezpieczać głowę przed urazem, ale także chronią ją przed przegrzaniem (w czasie dużych upałów) lub przeziębieniem (podczas intensywnych opadów deszczu). Gdyby konstrukcję kasku szosowego rozebrać na czynniki pierwsze, można wówczas zwrócić uwagę na następujące elementy:

  1. Technologia budowy:
    • OUT MOLD – skorupa zewnętrzna nie jest połączona na stałe z pianką absorbującą wstrząsy;
    • IN MOLD – pianka pochłaniająca wstrząsy jest wtryskiwana do skorupy zewnętrznej, łączy się z nią na stałe, tworząc nierozerwalne spoiwo pomiędzy materiałami. Technologia IN MOLD stawia na wytrzymałość przy zachowaniu niewielkiej wagi kasku. Metodą IN MOLD konstruowane są np. kaski Lazer, Giro, Giant, Uwex zarówno dla dzieci, juniorów, jak i dorosłych.
  2. Systemy ochrony – większość firm wyposaża kaski w dodatkowe systemy ochrony.
    • MIPS – wielokierunkowa ochrona przed uderzeniem – najbardziej popularny system stosowany w wielu modelach kasków różnych producentów. Ruchoma wkładka znajdująca się pomiędzy skorupą kasku a miękką wyściółką ma szczególne znaczenie podczas uderzeń rotacyjnych. Przesuwa się względem skorupy podczas upadku i wchłania część siły uderzenia zmniejszając ryzyko ciężkiego uszkodzenia mózgu;
    • KinetiCore – opatentowany system ochrony przez firmę Lazer. Działa na podobnej zasadzie co MIPS. Różnica polega na zintegrowaniu systemu, a nie dołożeniu ruchomej wkładki. KinetiCore to bloki z pianki EPS tworzące strefy kontrolowanego zgniotu. Pod wpływem uderzenia ulegają zmiażdżeniu. Pochłaniają energię uderzenia, chroniąc mózg. System KinetiCore, z racji wykorzystanej nowoczesnej technologii, poprawia o 12% wentylację i wpływa na obniżenie masy kasku o 23% niż w przypadku zastosowania MIPS.
  3. Regulacja dopasowania:
    • BOA – wygodne pokrętło umieszczone z tyłu kasku. Umożliwia precyzyjną regulację jedną ręką bez konieczności zdejmowania kasku;
    • Rollsys – stosowany w kaskach Lazer. Pokrętło umieszczone na szczycie kasku pozwala wygodnie regulować dopasowanie kasku nawet w czasie jazdy. ARS-Advanced Rol sys System to unowocześniona wersja systemu Rollsys;
    • Adjustable head basket – niektóre modele kasków doposażone są w dodatkowy system regulujący wysokość kosza kasku.
  4. Wentylacja – różnorodne otwory wentylacyjne rozmieszczone we właściwych strefach kasku gwarantują optymalny przepływ powietrza i efektywne chłodzenie. Firma Lazer oferuje kompatybilną z niektórymi lżejszymi modelami kasków szosowych osłonę Aeroshell, która po nałożeniu zwiększa aerodynamikę, co przekłada się na lepsze wyniki. Osłonę można wykorzystać również do ochrony podczas jazdy w niesprzyjających warunkach pogody (opady, słońce).
  5. Waga – w kaskach szosowych stanowi bardzo istotny element. Wpływa nie tylko na dynamikę jazdy, ale również na komfort rowerzysty podczas wielokilometrowych treningów lub wycieczek. Jeden z najlżejszych kasków firmy Lazer GENESIS waży zaledwie 190 g.
  6. Zapięcie – ważne jest, aby kask zapinał się i odpinał wygodnie, bez dotkliwego szczypania pod brodą. Zasada, im lżejszy kaski, tym bardziej proste i lekkie zapięcie sprawdza się tu w 100%.
    • klamra z tworzywa sztucznego – standardowe zapięcie kasku,
    • zapięcie mikrometryczne – opis być może jest trochę skomplikowany, ale zasady działania tego typu zapięcia są naprawdę proste. Aby zapiąć kask, plastikową zębatą listwę kończącą pasek wsuwamy do gniazda zapadki kończącej drugi pasek,
    • Fidlock – zapięcie magnetyczne wykorzystujące również zasady blokowania mechanicznego.
  7. Wyściółka – miękkie wkładki do kasku, które możesz zdejmować, odświeżać lub wymieniać. Warto zwrócić uwagę, by wkładki wykonane były z antybakteryjnego materiału zapobiegającego rozwojowi drobnoustrojów, a co za tym idzie, eliminowały przykry zapach. Niektóre firmy, jak np. Lazer oferują dwa zestawy wyściółek: cieńsze i lżejsze lub grubsze i troszkę cięższe, ale też bardziej komfortowe.

Ochronna rola kasku nie wymaga dyskusji. Jednak, aby kask rowerowy spełnił swoje zadania, musisz pamiętać, by prawidłowo go założyć. Odsłonięte czoło, fruwające paski boczne czy zapięcie wiszące do piersi to nie jest dobra zasada.

Jak prawidłowo założyć kask – zasady:

  • kup kask, który rozmiarem pasuje do Twojej głowy, nie celuj w „rozmiar wielorodzinny”;
  • załóż kask i dopasuj go za pomocą dostępnych w danym modelu systemów dopasowania – ma dosyć mocno przylegać do głowy jednak bez nadmiernego ucisku;
  • wyreguluj paski boczne tak, by przylegały do twarzy. Klamry, które ściągają paski po lewej i prawej stronie, powinny znaleźć swoje miejsce dokładnie pod uchem, a nie w okolicy szyi;
  • zapnij kask pod brodą, nie za luźno i nie za ciasno. Możesz sprawdzić, czy zmieścisz palec pomiędzy zapięciem a miejscem pod brodą. Nadmiar pasków możesz obciąć a końcówki przypalić (krótko!), żeby się nie strzępiły;
  • obejrzyj się w lustrze i sprawdź, czy kask leży równo na głowie. Zobacz, czy jednakowo chroni czoło i potylicę. Zwróć uwagę, czy leży prosto. Jeżeli paski boczne wyregulowane są niedokładnie, kask będzie „uciekał” na prawą lub lewą stronę.

Na pytanie „Jaki jest najlepszy kask szosowy?” odpowiedź jest jedna. Oczywiście to ten, który zakładasz na głowę, wskakując na rower.

Rozmiary
  • Kaski
Marka
Seria
System ochrony
Przedziały cenowe
pixel