Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK MOŻESZ OCHRONIĆ ZADEK PRZED MASAKRĄ I SPĘDZAĆ NA ROWERZE TYLE GODZIN, ILE CHCESZ, BEZ BÓLU?

2018-03-17
JAK MOŻESZ OCHRONIĆ ZADEK PRZED MASAKRĄ I SPĘDZAĆ NA ROWERZE TYLE GODZIN, ILE CHCESZ, BEZ BÓLU?


PRZETESTUJ PROSTĄ METODĘ I DOBIERZ WYGODNE SIODEŁKO.


Jeżeli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia to przyjemność jeżdżenia zależy od styku siedzenia. Przeważnie.


Co, według Ciebie odpowiada za boleści tyłka na rowerze?


Niewygodne siodełko, nietrafiona wielkość roweru, źle dobrana pozycja na rowerze a może nieodpowiednie spodenki czy maści ochronne?


Większość rowerzystów typuje niewygodne siodełko.


I …dobrze, bo czasami zmiana „punktu styku” siedzenia z rowerem jest wystarczająca, by poczuć wiatr we włosach…a nie czuć bólu „czterech liter”.


Czy próbowałeś kiedyś znaleźć dobre dla siebie siodełko?


Jeżeli tak, to pewnie kosztowało to Ciebie mnóstwo czasu. Szukałeś informacji. Dotykałeś wielu siodełek i sprawdzałeś, jak się uginają pod Twoimi palcami. Bo, że niby miękkie to dobre? A jeszcze jak szerokie i miękkie to już super? 


Nazywam to metodą na organoleptycznego czuja. Czasami przynosiła efekt, a czasami… nowe napięcie. 


Bo w końcu kupiłeś. Nowe siodełko. Już myślałeś, że Pana Boga za pięty chwyciłeś. Jedziesz a d…, jak bolała tak boli.


Doskonale rozumiem Twój nerw, sama to przerabiałam. Wiele lat temu.


Moja pierwsza „poważniejsza” wycieczka rowerowa, taka na prawie 20 km. Do Mostów i z powrotem. Jeszcze dzisiaj uśmiecham się na wspomnienie dumy i radości z przejechanego dystansu. I do tej pory też pamiętam jak bolało…moje „siedzenie”. Starte do krwi do tego stopnia, że na następny dzień musiałam zapomnieć o siadaniu na rower. Wiesz, jaka byłam wkurzona?


Za oknem lipiec. Słońce, jak patelnia, zero wiatru. A ja okrakiem snuję się po domowych pieleszach.


Wtedy też działałam na „organoleptycznego czuja”. 


I po wielu próbach Bingo, wygodne siodełko i mój najszerszy punkt styku z rowerem miał się całkiem dobrze.


Ale, wiesz jestem żoną właściciela sklepu rowerowego. Mogłam testować wiele siodełek. U Ciebie chyba tak różowo nie jest. 


Marnie wygląda moja rada, że tyłek trzeba wyjeździć, szczególnie, jak rozpoczyna się sezon. Chociaż powiem Ci – jest tu troszkę prawdy. 


Jeżeli jednak przejechałeś już sporo dni i kilometrów, a dalej boli, musisz coś zmienić.  


Wiem, wiem najlepiej zmienić rower. Na nowy. Ale, umówmy się, bolące siedzenie nie jest argumentem przekonującym Twoją „drugą połówkę”, że kupno roweru jest jedynym wyjściem z opresji.


Zanim zaczniesz zmieniać rower, podnosić siodło lub opuszczać kierownicę. Zanim powyrzucasz wszystkie spodenki, bo żgają i wykupisz pół apteki ochronnych maści, może po prostu zmień siodełko.


Na rynku rowerowym znajdziesz wiele marek produkujących siodełka: Bontrager, Giant, NET, SELLA ITALIA, Selle Italia, Selle Royal, Fizik, Brooks. Marki mają swoje filozofie i systemy doboru.Najprostszy system doboru siodełka, jak dla mnie, opracował Bontrager. Spece od biomechaniki i  eksperci podczas niezależnych badań uniwersyteckich ustalili, że kluczową tutaj jest pozycja rowerzysty.


Wiesz, przekonuje mnie stwierdzenie, że każdy rowerzysta znajdzie swoje idealne siodło, jeżeli ustali swoją pozycję. Bo jeżeli każdy…to znaczy, że i Ty, i ja.


No chyba, że to będzie Sagan, człowiek z innej planety. Przecież Kosmita nie zastanawia się, jaka część jego miednicy styka się z siodłem.


Ty powinieneś. I nie musisz specjalnie nadwyrężać zwojów mózgowych.


Po prostu:          

  • Odszukaj swój ulubiony rodzaj jazdy i pozycję wśród 5 przedstawionych przez markę Bontrager      
  • Wybierz siodełko zalecane do numeru pozycji         
  • Ustal korzystną dla siebie szerokość. Tu możesz liczyć na pomoc sprzedawcy i specjalnej miarki Bontrager in Form         
  • Wypróbuj w czasie jazdy. Masz 30 dni, żeby zdecydować, czy zatrzymasz je, czy wymienisz na inne. To bonus, jak na razie, jedynie od marki Bontrager - program Bezwarunkowej Gwarancji Satysfakcji Bontrager

Proste? Proste.


To teraz wystarczy 1 minuta, no chyba, że jesteś torpedą, to 30 sekund, żebyś odszukał swoją pozycję i siodełko.  Pozycja 5 - jazda rekreacyjna.
Jeździsz dla przyjemności, szukasz maksymalnego komfortu. Zobacz, jak jesteś wyprostowany. Twoja miednica przyjmuje najbardziej pionową pozycję. Pewnie strzałem w dziesiątkę będzie siodełko Bontrager Boulevard Gel.Pozycja 4 – fitness

Jeździsz z myślą o poprawie kondycji fizycznej. Możesz nawet pokusić się o nazwanie siebie usportowionym rowerzystą. A, co? Szybsza jazda i komfort. Zobacz, Twoja pozycja jest prawie pionowa, ale w porównaniu z 5 nieznacznie się obniża. Siodełka, które możesz wypróbować: Nebula Plus, Commuter Gel, Comfort Gel, Sport.Pozycja 3 – wydajna jazda

Etap entuzjastycznej jazdy masz już za sobą. Chcesz spróbować innego stylu. Teraz dla Ciebie liczy się wynik. Twoja mocniej pochylona pozycja pozwala na większą wydajność i szybkość. Możesz wypróbować bardziej wyczynowe siodełka: . Kovee- wyczynowe siodełko terenowe, Ajna (dla kobiet), Arvada Pro, Yatra.Pozycja 2 – jazda agresywna, co nie znaczy, że tłuczesz wszystkich, jak popadnie, pompką rowerową

Jesteś wyczynowcem. Chcesz uzyskać taką pozycję, która da maksymalną siłę. Mocno pochylasz sylwetkę. Jeżeli jesteś „góralem” łatwo poznać Twój rower. Siodełko góruje nad ramą, jak antena. Kierownica bardziej w dole. No tak, odwróciłeś wspornik. Dbasz o wagę swoją i roweru. Dlatego siodełko też będziesz ważył w ręce. Do wyboru masz siodełka: Paradigm lub Serano, Montrose, Carbon XXX, Bontrager Team Issue, Ajna dla kobiet.Pozycja 1 – jazda aerodynamiczna: maksymalna prędkość i minimalny czas w dotarciu do mety

Ścigasz się w triathlonie i czasówkach.  Przyjmujesz pozycję, w której miednica jest najdalej wychylona. Rower, kombinezon, kask – wszystko zaprojektowane, byś utrzymał maksymalną moc i łowił cenne sekundy. Wiem, wiem. Siodełko też ma znaczenie. Testuj aerodynamikę i komfort dzielonego noska w Hilo Pro Carbon, Hilo Comp. 


Widzisz już teraz różnicę w metodzie doboru idealnego siodełka dla siebie?


„Organoleptyczny czuj”, czy pozycja na rowerze?


Gdy posłużysz się metodą ustalonej pozycji, wtedy zaoszczędzisz sporo czasu i energii. Przestaniesz wybierać „na czuja”. Zaczniesz cieszyć się rowerowymi osiągnięciami bo udręka „Twojej Najjaśniejszej” dobiegnie końca.


Życząc trafnych wyborów zapraszamy do naszych sklepów         

  • bmsbike.com           
  • Sklep rowerowy Bike Multi Sport, ul. Rzemieślnicza 6, 72-100 Goleniów, tel. 91 418 08 73    
  • Sklep rowerowy Bike Multi Sport, ul. Kraszewskiego 14, 73-150 Łobez, tel. 91 573 06 00        
  • znajdziesz nas również na Facebook: Sklep rowerowy Bike Multi Sport Goleniów, Sklep rowerowy Bike Multi Sport Łobez        

                                                                                                                                                              Do zobaczenia na szlaku: Marzanna GąsiorPokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel