Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

WYBÓR BEZ KOMPROMISU

2019-02-26
WYBÓR BEZ KOMPROMISU

PRZEŁAM SCHEMATY Z ÉMONDĄ ALR

Gdy wybierzesz Émondę ALR, wtedy przeliczysz kasę, zaczniesz zacierać ręce, bo właśnie kupiłeś rower o właściwościach karboniaka bez rozbijania banku.„Ale, co Ty mi opowiadasz. Aluminiowy rower do ścigania?! Sztywny, niewygodny, ciężki. Karbon, to co innego.” OK, ale wiesz, ile za karbon zapłacisz. Émonda ALR nie sponiewiera Twojego portfela. I nie będzie potrzebny Ci osobny paragon dla drugiej połówki domowego ogniska.„Ale przecież aluminium…” Heh, wiem, co powiesz. Nie musisz powtarzać. Boguś Linda by zapytał: „A co Ty wiesz o …Alpha Aluminium Serii 300 Treka?” Rozbawiłam Cię? Super, teraz zaczynamy rzeczową rozmowę. Schematy i mity o aluminiowej kolarzówce na wyścigi wyrzuć do kosza.„To jak jest z tym Alpha Aluminium Serii 300?”

Alpha Aluminium Serii 300 to najlżejszy i najtwardszy stop, z którego inżynierowie Treka uzyskują rury o wyjątkowo cienkich ścianach. Wiele firm produkuje rowery aluminiowe, jak od sztancy. Trek stosuje najnowocześniejsze technologie metalurgiczne. Zaczyna od kształtu rur, który ma zasadniczy wpływ na wagę, sztywność i szybkie reagowanie.Idealny kształt konstrukcyjny jest okrągły. W okręgu obciążenia rozkładają się równomiernie na wszystkich powierzchniach. To kształt jednakowo sztywny we wszystkich kierunkach. I tak się zachowuje. Przewidywalnie.

Inaczej wygląda dostosowanie kształtu rur do specyfiki jazdy. W tym wypadku Trek używa technologii hydroformowania. Zmiany kształtu są starannie przemyślane i obliczone. Rury składają się, jak klocki Lego. Idealnie do siebie pasują.„Alleluja! Ale co to właściwie znaczy?”

Dopasowanie „Ride tuned”. W praktyce oznacza: mniej materiału spawalniczego, większą powierzchnię połączenia, mocniejsze i lżejsze spawy. Wszystko to razem daje najlepszy układ: sztywności, masy i właściwości aerodynamicznych dla ramy w każdym rozmiarze.„A z polskiego na nasze „Ride tuned” to?

Łatwo nie dajesz za wygraną.

Niezależnie od rozmiaru ramy, dla Émondy ALR „Ride tuned”  gwarantuje:         
  • pochłanianie wstrząsów w jednych miejscach, czyli płynną i komfortową jazdę,         
  • sztywność w innych miejscach, czyli pewne pokonywanie zakrętów z dużą prędkością albo szybki finisz.

Zresztą przyjrzyj się ramie – widzisz gdzieś tu spawy?Nie wysilaj się. Nie zobaczysz. Ramy Émonda ALR budowane są w oparciu o technologię niewidocznych spawów Invisible Weld Technology. Idealnie dopasowane rury, mniej spoiwa a w efekcie spaw, który:        
  • ogranicza masę,          
  • zwiększa wytrzymałość ramy,          
  • zapewnia estetyczny wygląd.
Hydroformowanie rur, dopasowanie „Ride tuned”  i technologia niewidocznych spawów Invisible Weld Technology dają możliwości, szyk i urok Émondzie ALR. Pod względem masy i jakości jazdy może ona mierzyć się z rowerami z włókna węglowego. Hmm. Émonda ALR nawet wygląda, jak rower z karbonu.

„Zostaw już te technologie. Dużo tego, jak na jeden rower. Dorzucisz jakieś techniczne szczegóły?” OK. Techniczne detale:
Geometria H2 zapewni Ci optymalną pozycję do dynamicznej jazdy.Control Freak – prosty i elegancki sposób na prowadzenie linek. 4 otwory i 4 elementy poskramiają i porządkują czupurne linki i przewody. Nie martwisz się o otarcia ramy pancerzami. Twoja Émonda wygląda elegancko, jak na profi przystało.Duo Trap S  i Blendr – bezproblemowo integrujesz komputer, czy smartfon. Blendr ułatwia Ci zadanie. W jednym miejscu przymocujesz lamkę Garmina lub zwykły licznik. W końcu, kierownica Twojej Émondy to nie choinka.

Kompletne grupy osprzętu – Émonda ALR 5 – jeździsz na 105, Émonda ALR 4 – jeździsz na Tiagrze. Bez niedopasowanych części, taniego łańcucha i jeszcze tańszej kasety.Hamulce- wolisz tarcze, wybierasz Émonda ALR 4 Disc lub Émonda ALR 5 Disc  Zdobywasz większą kontrolę i pewność jazdy. Zyskujesz dodatkowe miejsce na szersze opony. Wolisz szczęki – wybierz Émondę ALR bez Disc.„To teraz sedno sprawy. Wiesz, że najważniejsza dla szosowego ścigacza jest waga?” 

Émonda ALR 5 Disc waży 8,86 kg (rozmiar 56 cm ). Jest ok. 2 kg cięższa i 40 000 tys. tańsza od swojej najbardziej ekskluzywnej karbonowej imienniczki Émondy SLR 9 Disc eTap.Chcesz szybko jeździć po szosie i zdobywać Course Record? Może wolisz pokonywać mordercze szosowe podjazdy, żeby zasłużyć na King lub Queen of the Mountain?

Gdy wybierzesz Émondę ALR przekonasz się, że ten aluminiowy rower obala mity i przełamuje betonowe myślenie. Przestaniesz powtarzać utarte informacje, bo przekona Cię lekka, płynna i czuła jazda. Zazdrosne spojrzenia reszty peletonu będą tylko dodatkowym bonusem.Zapraszamy do BMS Goleniów, BMS Łobez, BMS Świeradów - Zdrój KONTAKT oraz do sklepu online bmsbike.com  

Bądź na Maxa Sobą!   

Do zobaczenia na szlaku!
 :) Marzanna Gąsior  
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel