Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK BRANŻA ROWEROWA TRAKTUJE KOBIETY?

2018-02-04
JAK BRANŻA ROWEROWA TRAKTUJE KOBIETY?


POZNAJ 3 MARKI SPEŁNIAJĄCE OCZEKIWANIA ŚWIATA ROWERZYSTEK - LIV, TREK, BONTRAGER


Spośród 78% Polaków jeżdżących na rowerach, co trzeci rowerzysta to kobieta. Kasia z Jeleniej Góry, znajoma z Facebook, rowerem codziennie dojeżdża do pracy. Bez względu na pogodę. Czy rynek rowerowy dba o kobiety wystarczająco?

Branża rowerowa kobiet nie rozpieszczała…przynajmniej do niedawna. Jedyne na co mogłyśmy liczyć, my miłośniczki rowerów, to opuszczana rama. Cóż z tego, że stałyśmy murem przy swoich facetach ścigających się na szosie i w górach. Cóż z tego, że gotowałyśmy fury makaronu a obiad w sezonie kolarskim różnił się jedynie jego (makaronu) formą. I wreszcie, cóż z tego, że dbałyśmy o przyjemny zapach w peletonie, gdy prałyśmy sterty spoconych i ubłoconych ciuchów. NIC.

Być może same jesteśmy sobie winne, bo robiąc to wszystko, skąd miałyśmy wziąć chwile na własną jazdę. Być może dlatego, długi czas dla branży rowerowej byłyśmy jedynie partnerkami kolarzy, kucharkami czy praczkami. 


Kasia Kawka codziennie dojeżdża rowerem do pracy.


Lubimy jeździć rowerem, ba nawet niektóre z nas uprawiają zawodniczo różne odmiany kolarstwa.

Można nas spotkać na szosie, w górach, na błockach i piachach. Nie obce nam karkołomne zjazdy w downhill’u. Rowerem dokręcamy kilometry w triatlonie. Nie wszystkie wybieramy wyścigi.


 


Dla większości z nas kobiet, rower jest towarzyszem codziennych zmagań z rzeczywistością.

Jeździmy nim do pracy, na zakupy, na zumbę czy zajęcia tabaty. Wozimy dzieci do przedszkola, a wolne chwile (tak – kobiety mają wolne chwile) spędzamy na wycieczkach rowerowych w gronie znajomych. Czasami znikamy na długi czas, bo goni nas rowerowa pasja zwiedzania świata. A kiedy siwizna przyprószy skronie, czerpiemy radość garściami, rozkręcając licznik elektryka.


Sylwia "Syla" Przybylska - ambasadorka LIV


Choć niektóre z nas zyskały przydomek „kobiety z jajami” a pozostałe są na najlepszej drodze do jego zdobycia, fakt pozostaje niezmienny: różnimy się od mężczyzn. Pomijając psyche, mamy drobniejsze kości, ale za to znacznie rozbudowaną miednicę. Mamy szerokie biodra umożliwiające ciążę i poród i piersi żeby wykarmić niemowlę. A również proporcje ciała znacznie różnią nas od mężczyzn.

To właśnie dlatego potrzebne nam są rowery i ubrania zaprojektowane dla kobiet. 


EUREKA! Branża rowerowa w końcu zdjęła bielmo z oczu i odkryła w nas, kobietach wielki potencjał.

Dbałością o komfort rowerzystek zdecydowanie wyróżniają się marki:

 • LIV, 
 • Trek 
 • i Bontrager


Bonnie Tu - prezes i siła napędowa LIV

Marka LIV – nie musiała przeglądać na oczy, bo wszystko w swoje ręce wzięła matka, żona, córka -  KOBIETA, Bonnie Tu. Stworzyła LIV, jest jej prezesem, siłą napędową, a przede wszystkim jest kobietą jeżdżącą na rowerze. Wie doskonale, czego potrzebują rowerzystki, aby mogły odkrywać nowe możliwości dzięki kolarstwu.

 


Od momentu, gdy w 2007 r. powstał trzyosobowy zespół LIV/ GIANT do wprowadzenia w 2012 r marki LIV na rynek światowy, poprzez uruchamiane programy wspierające kobiece drużyny kolarskie (Rabobank, afgańska drużyna narodowa kobiet) Bonnie Tu i LIV działa zawsze z myślą o kobietach i dla kobiet. Oferuje pełną, atrakcyjną kolekcję ubrań, akcesoriów, części rowerowych i rowerów, które pozwalają kobietom poczuć atrakcyjność kolarstwa niezależnie od poziomu umiejętności i stylu jazdy. Projekty LIV uwzględniają specyfikę budowy kobiecego ciała a oko przyciąga atrakcyjny dizajn.


 

Tajemnicą atrakcyjności LIV jest filozofia 3F, którą kieruje się zespół konstruktorów i projektantów. Kluczowe słowa: Fit (dopasowanie), Form (forma), Function (funkcja) towarzyszą przy opracowywaniu nowych wzorów, testowaniu ich i wprowadzaniu na rynek. Ostatecznie produkt weryfikują rowerzystki.


 • Fit – ubrania dla różnego stylu jazdy i różnego poziomu dopasowania 
 • Form – wygoda i styl: najkorzystniejszy dla sylwetki krój i opcje w dowolnym dobieraniu kolorów 
 • Function- najwyższa jakość, używanie materiałów nowej generacji (uwzględniających najnowsze technologie) do szycia odzieży i wkładek zaprojektowanych specjalnie dla kobiet


Rower musi pasować, pewnie się prowadzić i sprawnie jechać. Jeżeli chodzi o mężczyzn to fakt, niekoniecznie sprawdzający się u kobiet.


Trek ogłosił prawdę oczywistą: każda kobieta jest wyjątkowa, każda potrzebuje czegoś innego od roweru i… zabrał się do roboty. Wprowadził  produkty oznaczone skrótem WSD (Women’s Specific Design) zaprojektowane, stworzone i wypróbowane z myślą o potrzebach kobiet, których nie satysfakcjonują typowe modele.

 • Ramy szosowe i górskie są w mniejszych rozmiarach z geometrią uwzględniającą kobiece proporcje. 
 • Siodełka WSD mają kształt dopasowany do kobiecej sylwetki i jej tkanek miękkich. 
 • Kierownice WSD cechuje odpowiednio dobrana szerokość. 
 • Damskie modele z geometrią WSD mają dobrane odpowiednie rozmiary kół, długości ramion korby oraz wspornika kierownicy


 Czy każda kobieta musi jeździć na damskim rowerze?


Trek wychodzi z założenia, że kobiety mają prawo wyboru rowerów pasujących do ich stylu jazdy i preferencji. Z badań rynku wynika, że 60% kobiet wybiera modele WSD, a 40 % modele standardowe.


Jak sprawdzić, który rower jest dla mnie?

Próbować, testować, próbować- nie ma innej metody. Jeżeli stojąc przy rowerze masz ochotę go pogłaskać a zsiadając z niego mówisz: „Mój ci on!”- to rower dla Ciebie. Jeżeli okaże się, że nie jest WSD czy go przestaniesz pragnąć?


Marka Bontrager współpracuje ściśle z Trekiem a łączy ich jeden cel: poprawa świata przez kolarstwo.

Nie dziwi zatem, że wspólnie poprawiają kolarski świat kobiet. Uwagę kobiet powinna zwrócić kolekcja odzieży Bontrager. Trzy style dopasowania, dwa poziomy ochrony ciepła, zaawansowane technologicznie materiały z formułą 37,5 °Więcej o formule


W ofercie Bontragera dla kobiet znajdziemy konstrukcyjnie dopasowane do płci
: antybakteryjne wkładki inForm BioDynamic, buty kolarskie, rękawiczki, kaski. Program gwarantowanej satysfakcji uruchomiony przez Bontragera działa błyskawicznie, bez zastrzeżeń.

Więcej o programie TUTAJJak branża rowerowa traktuje kobiety? Z cała pewnością mogę powiedzieć – dzisiaj już bardzo dobrze.

Niecodzienną dbałością i rozumieniem kobiecych potrzeb wyróżniają się marki LIV, Trek i Bontrager.


Życząc trafnych wyborów zapraszamy do naszych sklepów, w których dostępne są produkty LIV, Trek, Bontrager dla kobiet :          

 • bmsbike.com           
 • Sklep rowerowy Bike Multi Sport, ul. Rzemieślnicza 6, 72-100 Goleniów, tel. 91 418 08 73    
 • Sklep rowerowy Bike Multi Sport, ul. Kraszewskiego 14, 73-150 Łobez, tel. 91 573 06 00        
 • znajdziesz nas również na Facebook: Sklep rowerowy Bike Multi Sport Goleniów, Sklep rowerowy Bike Multi Sport Łobez        

                                                                                                                                                              Do zobaczenia na szlaku: Marzanna Gąsior

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel