Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

KASK - OSOBISTY OCHRONIARZ BIKERA.

2017-08-04
KASK - OSOBISTY OCHRONIARZ BIKERA.

 Choć przepisy rowerowe, które próbowały wprowadzić „obowiązkowe kaski” spaliły na panewce, coraz rzadziej możemy spotkać rowerzystę bez kasku na głowie. Jeżdżąc po mieście, ścigając się na wyścigach czy mknąc po bezdrożach dbamy, by  kask stał się nieodłącznym elementem naszego ubrania. Możemy super zaplanować trasę treningu czy wycieczki. Możemy przewidzieć, ile czasu potrzeba nam na powrót do domu, ile picia i jedzenia zabrać ze sobą. Jednak, czasem zdarzają się nam rzeczy, których nie planowaliśmy.


 Pomimo rozległej wiedzy dotyczącej urazów głowy standardy bezpieczeństwa w kaskach  rowerowych niewiele się zmieniły. Firma Bontrager dążąc do podwyższenia standardów bezpieczeństwa wprowadziła system MIPS w większości swoich kasków. Został on stworzony na podstawie wieloletnich badań oraz danych zewnętrznych z tuneli aerodynamicznych, jak również z metody obliczeniowej mechaniki płynów. Firma Bontrager wykorzystuje posiadane przez siebie informacje, które może przenosić z modelu na model. Dążąc do bycia ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa, Bontrager nie polega na informacjach od kogokolwiek innego, na tzw. „brudnych danych”. 


 MIPS to skrót od angielskiej nazwy „Multi-directional Impact Protection System” (Wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami). MIPS to opatentowana technologia zapewniająca dodatkową powłokę o niskim tarciu pomiędzy kaskiem. Zwiększa ona ochronę ograniczając siły skręcające oddziałujące na mózg w przypadku ukośnych uderzeń w głowę. Podczas upadku system MIPS umożliwia niezależne obrócenie kasku wokół głowy, przekierowując energię uderzenia, co przy pewnych uderzeniach zwiększa ochronę głowy. 


 System MIPS imituje sposób, w jaki chroni się sam mózg, poprzez dodanie do kasku warstwy o niskim tarciu pomiędzy skorupą zewnętrzną i wyściółką. W kasku MIPS skorupa i wyściółka są rozdzielone przez warstwę o niskim tarciu, dzięki czemu kask może się przesuwać na głowie w razie ukośnego uderzenia. Zwykłe kaski testuje się, zrzucając je pionowo w dół na płaską powierzchnię. Kaski z systemem MIPS zostały zaprojektowane tak, aby zadziałać również w razie wypadków, podczas których uderzenie w głowę następuje pod kątem. 


 Powypadkowa gwarancja wymiany

Firma Bontrager przedstawiła rewolucyjną ofertę gwarancji swoim klientom, którym wydarzyło się coś, czego na pewno nie planowali... kraksa. Powypadkowa gwarancja wymiany obejmuje każdy sprzedany kask firmy Bontrager. Jej czas trwania to 1 rok od daty zakupu. Krótko mówiąc: jeżeli w pierwszym roku  użytkowania kasku dojdzie do wypadku, firma Bontrager wymienia go na nowy. Bezpłatnie i bez żadnych formalności. To jak? Upaść na głowę, szukać guza czy wybrać kask z systemem MIPS? Ponieważ wiemy, że bikerska natura szczelnie związana jest z wolnością- wybór pozostawiamy  rowerowym współbraciom. Do zobaczenia na szlaku. My będziemy w kaskach. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel