Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ROWER TREK FX – KILKA SŁÓW O DRODZE DO RAJU I MINUSACH ISOSPEED’A.

2017-04-08
ROWER TREK FX – KILKA SŁÓW O DRODZE DO RAJU I MINUSACH ISOSPEED’A.

 W drodze do raju szosowy bikerze nie masz lekko. Pokonujesz wiele kilometrów po „piekielnych”, często podobnych do sera szwajcarskiego drogach. Nawierzchni rodzimych dróg nie zmienisz, ale możesz sprawić, że droga do raju nie zmasakruje Twojej duszy i ciała. 


Rowery Trek FX to rowery, na których możesz rozwinąć swój bikerski potencjał. Jeżeli jeździsz rekreacyjnie, lub przy ładnej pogodzie dojeżdżasz do pracy, lub wybierasz krótsze szosowe trasy w dni wolne – FX modele  1, 2 lub 3 odpowiedzą na Twoje potrzeby. Każdy model: FX 1,2,3 cechuje się taką samą naturalną geometrią. Dzięki niej możesz łatwo obserwować ruch uliczny i wydajnie pedałować. Swojego FX możesz  „dozbroić” w błotniki i bagażnik do jazdy miejskiej. 


Wśród FX na pewno króluje Trek FX 3. Ma ramę wykonaną z aluminium Alpha Gold i widelec z włókna węglowego, co zapewnia optymalną masę i bardziej płynną jazdę. Strzałem w 10 jest kierownica IsoZone i ergonomiczne uchwyty, zmniejszające nacisk na dłonie i drgania.


 Jeżeli myślisz o raju, rozważ model FX Sport – to rower z półki przeznaczonej dla silnie zmotywowanych, dbających o kondycję rowerzystów, jeżdżących częściej na dłuższych trasach szosowych. Termin Sport odnosi się do szosowych przełożeń i szybkich opon 28 cali. W modelach FX Sport 5 i 6 zastosowano hamulce tarczowe, ramę z włókna węglowego OCLV Serii 400 oraz rozdzielacz IsoSpeed. 


 Po co komu rozdzielacz IsoSpeed? Ano, droga do raju nie jest łatwa, jest raczej pełna wyboistych, nierzadko wybrukowanych dróg. IsoSpeed rozdziela rurę, w której chowa się sztyca podsiodłowa od rury górnej. Zatem wstrząsy i drgania, których mógłbyś doznać zostaną przeniesione na ramę. Rozdzielenie ruchu rury podsiodłowej od reszty ramy pozwala płynnie, szybko i bez wstrząsów zmagać się z piekłem dnia codziennego. Podobnie, jak kolarzom Teamu Trek Segafredo jadącym w wyścigu Paryż- Roubaix zwanym „Piekłem Północy”. 


 Jakie są minusy IsoSpeed? 
- Rower z systemem IsoSpeed zdecydowanie lepiej pochłania wstrząsy, jak tradycyjny rower z ramą z włókna węglowego.

- IsoSpeed nie zwiększa masy, nie wymaga konserwacji.

- Ramę obejmuje wiodąca w branży rowerowej dożywotnia gwarancja Treka.

Widzisz tu jakieś minusy? 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel