Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ?! BINGO!

2017-03-01
ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ?!  BINGO!


„Ciemność, widzę ciemność!”- tych słów na pewno nie powiedzą kierowcy pojazdów „różnorakich” o rowerzyście stosującym 1 z zasad podstaw świadomości. Nieważne, czy przemykasz rankiem do pracy, czy dosiadasz swój rower o zmroku, by choć trochę przekręcić korbami. Na rowerze możesz zmieniać świat. Troski pozostaw a zabierz światła. Wyłącz kombinowanie a włącz lampki. Uwierz, że zawsze włączone oświetlenie przednie i tylne, zarówno podczas jazdy dziennej, jak i nocnej czyni Cię WIDOCZNYM i ŻYJĄCYM! 

Inspiracją do niektórych najlepszych rozwiązań w kolarstwie była branża samochodowa. Rowery zyskały zawieszenie i hamulce tarczowe. Światła do jazdy dziennej są dziś standardowym wyposażeniem samochodów zmniejszając ryzyko kolizji. Nie zaprzeczysz, że przeniesienie tej recepty na kolarstwo jest przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.  Wybierając oświetlenie do roweru kieruj się 3 podstawowymi cechami świateł do jazdy dziennej: 

SKUPIENIE - Skonstruowanie światła widocznego w dzień wymaga projektu opracowanego z tym zamierzeniem. Poprzez odpowiednie ukierunkowanie lub wzmocnienie światła możemy wzmocnić jego snop lub zwiększyć zasięg. Bez tego światło może wydawać się jasne, ale nie będzie widoczne w dzień. 

MIGOTANIE - Większość świateł tylnych wykorzystuje jednostajne migotanie. Jest ono trudniejsze do zauważenia niż takie, w którym natężenie i sposób migotania ciągle się zmieniają. Ustawienie migotania dziennego dostępne w światłach do jazdy dziennej Bontrager stworzono specjalnie z myślą o polepszeniu widoczności poprzez różne natężenie światła i niejednostajne migotanie. 

ZASIĘG - Światła do jazdy dziennej są jaśniejsze niż takie do stosowania w nocy, co daje kierowcom więcej czasu na reakcję. Światła do jazdy dziennej Bontrager są widoczne ze znacznie większej odległości niż inne światła, czyli od 400 m do 2 km w dzień, zależnie od modelu.  Jeszcze tylko musisz pamiętać o prawidłowym przymocowaniu świateł dziennych i włączeniu  odpowiedniego dziennego trybu pulsującego. Kiedy się ściemni pulsujący tryb dzienny staje się zbyt dominujący. Skorzystaj ze specjalnego trybu nocnego, w który wyposażone jest każde światło BONTRAGER: lon 800 R/RT, lon 350 R/RT, światło Flare R/RT, Flare R City.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel