Rowery MTB
( ilość produktów: 103 )Rower MTB, jak sugeruje jego pełna nazwa Mountain Terrain Bike to górski rower terenowy, który od lat 70. jest jednym z najczęściej kupowanych rowerów w Polsce. Wygodny, praktyczny i ergonomiczny „góral” zyskał rzeszę zwolenników ze względu na swoją wielofunkcyjność.
Wybierając rower górski, poczujesz moc adrenaliny, która odtąd będzie z tobą. „Góralem” pokonasz strome podjazdy, karkołomne zjazdy. Przefruniesz „chopki”, a jazda po leśnych bezdrożach będzie prawdziwym ćwiczeniem charakteru. Sprawdzi się również na asfaltowych trasach jako uniwersalny środek transportu zarówno w obrębie przestrzeni miejskiej, jak i na drogach polnych, czy innych trudno dostępnych terenach. Jest to idealny jednoślad, którym możesz poruszać się do pracy lub korzystać z niego w celach typowo rekreacyjnych. Celująco zda egzamin na wyścigach, maratonach czy rajdach rowerowych.
Komfortową jazdę po bezdrożach, czy wyboistych drogach, zapewnia charakterystyczna konstrukcja roweru górskiego: amortyzowana rama, szerokie opony z agresywnym bieżnikiem, koła w rozmiarze od 26 do 29 cali. Najczęściej rower MTB posiada też amortyzowany widelec. Full suspension (FS), czyli pełne zawieszenie niweluje niedogodne drgania spowodowane nierównością terenu. Sprawia, że rower pewnie i bezpiecznie pokonuje wymagającą trasę, a Ty w pełni kontrolujesz jazdę.
W naszym sklepie największym zainteresowaniem cieszą się rowery MTB uznanych marek m.in. Orbea, Giant i Liv. Oferta obejmuje zarówno rowery damskie MTB, jak i męskie rowery górskie. Dysponujemy też góralami dla starszych dzieci oraz dla młodzieży. Specjalnie zaprojektowane i skonstruowane rowery MTB dają nieograniczoną swobodę w doborze trasy. W porównaniu do jazdy np. rowerem szosowym „góralem” wyruszasz w drogę, bez szczególnie skrupulatnego sprawdzania rodzaju nawierzchni planowanej przejażdżki czy treningu.
W ofercie sklepu dostępne są także rowery trekkingowe, będące ciekawą alternatywą dla rowerów MTB. Wyprostowana pozycja rowerzysty, szersze siodełko i węższe opony, sprawiają, że jazda jest znacznie bardziej komfortowa, szczególnie na drodze asfaltowej czy utwardzonych ścieżkach leśnych. Ponadto standardem w ich wyposażeniu są dodatki, których często brakuje w rowerach górskich, są to m.in. błotniki, bagażnik czy podpórka.
Rowerem górskim nie tylko po górach
Wolność w wyborze drogi i możliwość poruszania się po różnorodnych terenach to zasadnicza przewaga, jaką daje rower górski nad innymi rodzajami jednośladów. Choć jego nazwa sugeruje docelowo tereny górskie, pasjonaci rowerowania wykorzystują go nie tylko w górach, ale na całym obszarze Polski. Coraz częściej dozbrajają górala w bagażniki i sakwy, by podróżować po świecie i zdobywać rowerem dziewicze ostępy.
Wyjątkowość i niezawodność roweru MTB
Co wpływa na wyjątkowość i niezawodność roweru MTB ?
- geometria roweru – optymalne do jazdy terenowej wymiary całego roweru decydują o rozmiarze i zajmowanej przez rowerzystę pozycji oraz o stabilności, skoczności i zwrotności podczas jazdy;
- szerokość opon – szerokość opon do rowerów górskich mieści się w przedziale od 1,9 do 3 cali. Im szersze opony, tym większa przyczepność i płynniejsze pokonywanie wymagającego terenu.
- głębokość bieżnika – struktura bieżnika (prościej mówiąc, czy kosteczki są wysokie, czy bardziej płaskie) decyduje o przyczepności i prędkości toczenia. Im bardziej płaski bieżnik, tym mniejsza przyczepność a większa prędkość toczenia. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią głębokość bieżnika do rodzaju nawierzchni;
- amortyzatory – amortyzatory rowerowe pełnią podobną funkcję jak amortyzatory w układzie zawieszenia samochodu. Odpowiadają za przyczepność, zwiększenie kontroli jazdy a tym samym poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy, szczególnie po nierównym terenie. Rowery MTB najczęściej wyposażane są w amortyzowany widelec przedni potoczne zwany amortyzatorem lub amorem. Są to hardtaile (HT). Coraz bardziej popularne stają się rowery górskie zarówno z przednią, jak i tylną amortyzacją (damper), czyli full suspension (FS);
- przerzutki – odpowiednie stosowanie przerzutek ułatwia podjazdy, zwiększa prędkość na zjazdach oraz czyni bardziej precyzyjną jazdę po naszpikowanych naturalnymi przeszkodami trasach. Rower górski wyposażony jest zazwyczaj w dwie przerzutki: przednią i tylną. Coraz częściej, wyższe modele posiadają tylko przerzutkę tylną, co zdecydowanie wpływa na szybkie i łatwe dostosowanie przełożeń do pokonywanego terenu;
- elektryczne wspomaganie – rower MTB z elektrycznym wspomaganiem świetnie sprawdzi się w typowo górskim terenie. Z górskim elektrykiem niestraszne staną się strome podjazdy, a zjazdy po luźnych kamieniach dosmaczysz odwagą i brawurą;
- myk – myk – tak potocznie nazywają bikerzy (górscy rowerzyści) regulację wysokości sztycy podsiodłowej z pozycji manetki. Myk- myk pozwala na dostosowanie wysokości siodełka w trakcie jazdy, co wpływa na efektywność i bezpieczeństwo przy pokonywaniu zróżnicowanych tras górskich;
- kolor – upss, to żart oczywiście, jeżeli bierzemy pod uwagę niezawodność, chociaż przyznajemy, że stylówka się liczy nawet na rowerze MTB. Natomiast uczynisz swój rower wyjątkowym, gdy skorzystasz z indywidualnej personalizacji. Rower marki Orbea dostosujesz do swojego stylu poprzez customowe malowanie, konfigurację osprzętu oraz umieszczenie na ramie swojego imienia i nazwiska.
Sprawdź rowery górskie, również z elektrycznym wspomaganiem pedałowania w naszym sklepie. Zapraszamy do skorzystania z oferty. Nasi specjaliści chętnie zapoznają się z Twoimi oczekiwaniami i doradzą jaki typ roweru będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.