Raty Santander 10x0% na cały asortyment obowiązują do odwołania!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rowery szosowe

( ilość produktów: 37 )

Jeżeli marzysz o zdobywaniu czołowych miejsc w wyścigach rowerowych lub po prostu kochasz szybką, wydajną jazdę dosmaczoną komfortem – nasza propozycja skierowana jest właśnie do Ciebie. Dysponujemy ofertą, w której można znaleźć aerodynamiczne rowery szosowe Giant, Orbea, Liv, które od wielu już lat są uznanymi markami w świecie kolarskim. Popularne szosówki pozwolą Ci poczuć atmosferę wielkich tourów i choć na moment stać się jednym z zawodników.

Rowery szosowe to jednoślady, które jeszcze do niedawna były bardziej kojarzone z klubami kolarskimi, niż z rekreacyjną jazdą. Z biegiem czasu kolarzówka skradła serca rowerzystów nastawionych też na jazdę dla odpoczynku, rozprężenia i wytchnienia bez śrubowania wyników sportowych. Nic w tym dziwnego. Z jednej strony są to jednoślady dostosowane do bardzo długich wycieczek, a z drugiej sprawdzą się także na niedzielne popołudniowe, krótkie wycieczki poza miasto.

Nie trzeba być cyklistą pokonującym długie dystanse, aby docenić jakość jazdy rowerem szosowym. Sprawne i efektywne funkcjonowanie popularnej kolarzówki uzależnione jest w szczególności od rodzaju nawierzchni, z której korzystamy. Typowe gravele z łatwością pokonują szuter, ale klasyczne rowery szosowe sprawdzą się najlepiej na drodze asfaltowej.

 

Typy rowerów szosowych

W odpowiedzi na różne potrzeby kolarzy producenci zaprojektowali różne typy rowerów szosowych.

Sztywne rowery szosowe z dynamiczną geometrią dla pasjonatów wyścigów rowerowych wymuszają aerodynamiczną, wydajną, ale mniej komfortową pozycję. Strome kąty główki ramy i krótsze rozstawy osi umożliwiają przyjęcie bardziej niskiej, poziomej pozycji, która wpływa na minimalizowanie oporu wiatru i osiąganie maksymalnej prędkości.

Rowery szosowe do rekreacyjnej jazdy posiadają znacznie tolerancyjną geometrię, dzięki której pozycja rowerzysty jest bardziej pionowa i komfortowa, choć mniej aerodynamiczna, niż w rowerze wyścigowym. Rowery do jazdy rekreacyjnej wyposażone są zazwyczaj w szersze opony i zaczepy do błotników. W popularnych gravelach z łatwością zamontujesz różnego rodzaju torby: na ramę, pod ramę, na kierownicę czy pod siodełko. Do niektórych modeli rekreacyjnych rowerów szosowych możesz domontować bagażniki.

 

Rama węglowa, aluminiowa czy stalowa

Jeżeli celujesz w wagę roweru i sportowe wyniki to odpowiedź jest prosta. Kolarze zawodowego peletonu ścigają się na ramach zbudowanych z lekkiego, mocnego i tłumiącego drgania włókna węglowego. Choć za karbonowy rower szosowy trzeba będzie sporo zapłacić, inwestycja na pewno się opłaci i uskrzydli do sukcesów.

Alternatywą ramy karbonowej jest rama aluminiowa, szczególnie ceniona przez początkujących i średniozaawansowanych kolarzy szosowych. Wykorzystanie nowoczesnych technologii przy formowaniu oraz spawaniu rur sprawia, że odchudzone ramy aluminiowe zyskują na sztywności, nie tracąc wytrzymałości. W popularne, aluminiowe ramy wyposażone są rowery, na które chcemy przeznaczyć niski lub średni budżet.

Ramy stalowe coraz częściej producenci zastępują ramami aluminiowymi. Kolarz nastawiony na wyniki i wyścigi na pewno nie wybierze roweru szosowego ze stalową ramą. Stalowe szosówki ze względu na swoją wagę nie nadają się do bicia rekordów na szosie.

Zapoznaj się z ofertą rowerów szosowych w naszym sklepie i wybierz optymalną szosówkę dla siebie.

Rozmiary
Marka
Seria
Pokaż tylko
pixel